Lepení folií

Bezpečnostní, automobilové, protisluneční a tepelně izolační

BEZPEČNOSTNÍ FOLIE – Ochrana prosklených ploch, prevence škod

Sklo dostatečné tloušťky, opatřené vhodnou bezpečnostní folií, slouží jako mechanická zábrana:

 • zpomalují postup pachatele do objektu.
 • zamezují prohození cizích předmětů,ať už se jedná o pevná tělesa typu kámen,dlažební kostka nebo zápalné látky a výbušniny.
 • chrání proti účinkům tlakové vlny při explozi.
 • zpomalují šíření požárů..

Je vhodným a účinným filtrem UV zářením. Je čirá, naprosto průhledná a její povrch je odolný proti mechanickému poškození. Jsou i folie kombinované a ty se skládají z bezpečnostní a tónovací (reflexní-zrcadlová, tonovací-kouřová) všechny o síle 300mikronů.
Folie mají Atest na odolnost proti proražení vydaný státem akreditovanou zkušebnou v kategorii
P1 a P2 na sklo 3mm.

AUTOFOLIE

Protisluneční folie na skla automobilů o síle 45mikronů. Kombinované-bezpečnostní a protisluneční v jednom o síle 112mikronů. Vhodná jen na boční auto skla a rovné plochy.

PROTISLUNEČNÍ OCHRANA
Naše automobilové fólie nejnovější generace filtrují podle typu až 75% infračerveného, tj. tepelného a až 99,9 % ultrafialového záření. Autofólie Bruxsafol účinně chrání proti přehřívání vnitřního prostoru, oslnění a UV-záření.

OCHRANA SOUKROMÍ
Prakticky všechny fólie zmenšují průhled dovnitř vozu při zachování průhledu z automobilu.

KOMBINOVANÉ FÓLIE
Bruxsafol nabízí spojení bezpečnostních a protislunečních vlastností v jedné fólii.

ŠIROKÝ VÝBĚR BRUXSAFOL
Od neutrální ŠEDÉ přes BRONZOVOU až po novou ZELENOU, v současnosti více než 16 typů autofólií na skladě.

BEZPEČNOST A OCHRANA PROTI VLOUPÁNÍ
Všechny fólie snižují riziko úrazu střepinami při nehodách, bezpečnostní fólie poskytuje ochranu proti vloupání.
Sputtering zaručuje vyšší rovnoměrnost kovové vrstvy a lepší přilnavost fólie.

KVALITNÍ VRSTVA PROTI POŠKRÁBÁNÍ

zajišťuje dlouhodobě dokonalou viditelnost

Instalace a záruky
Skla vozidel jsou zpravidla více či méně vypouklá a různých tvarů. Pro dosažení maximálního účinku a perfektního vzhledu, je nutné, aby fólie byly instalovány profesionálně vyškoleným odborníkem, který má pro každý montážní případ optimální instalační techniku. Výrobce automobilových fólií Bruxsafol garantuje doživotně barevnou stabilitu, vznik prasklinek a bublin a plnou funkčnost fólie. Zákaznická záruka pro ČR je 3 roky, resp. 5 let na fólie řady Quantum. Záruky na vady fólie jsou poskytovány a garantovány dovozcem výhradně při instalaci autorizovaným montážním pracovištěm.


BRUXSAFOL MONTUJE ZADNÍ SKLO Z JEDNOHO KUSU

Fólie Bruxsafol lze velmi dobře tvarovat aniž by byla porušena struktura, funkčnost či desing fólie. Všechna montážní pracoviště Bruxsafol jsou vyškolena k instalaci z jednoho kusu fólie. Vytápění zadního skla není nijak omezeno.

FÓLIE BRUXSAFOL JSOU ATESTOVÁNY
Protisluneční a bezpečnostní fólie Bruxsafol jsou atestovány ve státech EU. Vybrané fólie splňující podmínky vyhlášky jsou schváleny pro provoz v ČR.

PROTISLUNEČNÍ FOLIE

Reflexní protisluneční fólie dosahují nejvyššího potlačení průniku tepelné sluneční energie do objektu. V naší nabídce jsou reprezentovány typy se zabarvením zlato, stříbro a bronz a světelnou propustností cca 10 až 50 %. Tyto fólie jsou v naší nabídce reprezentovány typy R 15 B SR HPR, R 15 GO SR HPR, R 20 SR HPR, R 35 SR HPR a R 50 SR HPR.

OZNAČENÍ ZABARVENÍ POTLAČENÁ SLUNEČNÍ ENERGIE (%) PŘENOS SVĚTLA (%) ODRAZ SVĚTLA (%) STÍNÍCÍ KOEFICIENT ÚTLUM UV ZÁŘENÍ (minimální) (%) ABSORPCE (%)
R 15 B SR HPR bronzová tmavá 76 8 18 .28 99 57
R 15 GO SR HPR zlatá tmavá 78 15 50 .25 99 33
R 20 SR HPR stříbrná tmavá 79 15 60 .24 99 33
R 35 SR HP stříbrná střední 68 28 44 .36 99 35
R 50 SR HPR stříbrná světlá 54 47 27 .53 99 36

Folie na polykarbonát

Na světliky a  střešní plochy. Výhodou je venkovní instalace a to znamená rychlá instalace

 • folie o síle 73 mkronů
 • barva stříbrná.

TEPELNĚIZOLAČNÍ FÓLIE

Vedle potlačení tepelného slunečního záření omezují tyto fólie tepelné ztráty prosklenými plochami během zimních měsíců. Výrazně zlepšují izolační vlastnosti prosklené plochy. Jsou celoročně vhodné pro chladnější oblasti. V naší nabídce jsou reprezentovány typem VE 50 SR CDF s vysokým potlačením průniku tepla a vysokou světelnou propustností. Fólie je vhodná zejména na okna bytů, kanceláří atp.

 • Ochrana před horkem a chladem
 • Ochrana před UV-zářením
 • Dekorační a interiérové fólie
 • Ochrana před střepy a vloupáním
 • Ochrana monitorových pracovišť

Protisluneční fólie snižují v létě průnik tepla a vytváří vyrovnané prostorové klima. Někdy nahradí i klimatizaci prostoru. Je-li klimatizace již instalována, snižují protisluneční fólie podstatně spotřebu energie, takže se velmi rychle amortizují. Vybrané typy okenních fólií dokáží snížit teplotu v interiéru v létě až o desítky stupňů (u velkých prosklených ploch), v zimě ušetřit teplo v řádech několika procent (až 30%).

Nařízení EU o pracovním prostředí ukládá chlazení prostorů již od 28°C.

Negativní vlivy tepelného záření v létě – snížení výkonnosti pracovníků, špatná koncentrace a vnímavost – mohou být do značné míry odstraněny vytvořením příjemného pracovního prostředí za použití protisluneční fólie.

V zimě, díky reflexi infračerveného záření (tepelné záření topných těles), zabraňují fólie únikům tepla prosklením a zajišťují tak tepelnou úsporu interiéru v létě až o desítky stupňů (u velkých prosklených ploch), v zimě ušetřit teplo v řádech několika procent (až 30%).

 

DEKORAČNÍ – MATOVÉ FÓLIE

Tyto fólie s matovou úpravou povrchu jsou neprůhledné, ale průsvitné. Propouštějí světlo a zároveň poskytují úplné soukromí. Teplotní odrazivost se mění podle typu fólie. Matová nereflexní bílá poskytuje vlastnosti mléčného skla se světelnou propustností cca 70 %. Matová nereflexní bronzová fólie má propustnost světla 35 %. Pokud je požadováno kromě zneprůhlednění i vysoké potlačení průniku tepla, vyhoví matová mléčná bílá fólie se stříbrnou reflexní vrstvou. Pokud není požadován průnik světla, je možné použít černou nereflexní neprůhlednou fólii se světelnou propustností nula. Tyto fólie jsou v naší nabídce reprezentovány typy NR M PS 2, NR M B PS 2, R M PS 2 a NR MM PS 3.